unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Świerszczykowe wierszyki, czyli Wojewódzki Dzień Dziecka

W sobotę 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką 
- 48. Świerszczykowe Wierszyki 2019. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 dzieci w wieku 7-11 lat z województwa łódzkiego.
Uczestnicy spróbowali swoich sił w konkursie recytatorskim i trzech konkursach plastycznych. Łącznie wręczono przeszło 200 nagród, w tym nagrody Grand Prix. Projekt, którego realizacja trwa od marca angażuje setki dzieci ze wszystkich regionów województwa. – W Łódzkim Domu Kultury od lat kładziemy nacisk na edukację artystyczno-ekologiczną. Na terenie województwa prowadzimy kilka projektów, które angażują dzieci i uczą postawy proekologicznej – mówi dyrektor ŁDK Jacek Sokalski. W finale wziął udział również Wojciech Miedzianowski –  Prezes WFOŚiGW w Łodzi.
W rywalizacji wzięły udział dzieci w wieku 7-11 lat z Łodzi i województwa łódzkiego
w następujących kategoriach:
  •  Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczej "Świerszczykowe wierszyki"
  • Konkurs Plastyczny "Mały przyrodnik"
  • Konkurs Plastyczny na ilustracje do zbioru wierszyków ekologicznych Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pt. "EKOzmartwienia pingwina Tolusia"
  • Konkurs Plastyczny "ART!UPCYCLING - rzeźba"

Poza konkursami na uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Teatr Króla zaprezentował spektakl ekologiczny pt.: „Tajemnica Pana Jednorożca” natomiast Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów przygotowało liczne warsztaty i konkursy.

W konkursie plastycznym na ilustrację do zbiorów wierszyków o tematyce ekologicznej autorstwa Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pt.: EKO zmartwienia pingwina Tolusia” nagrody Grand Prix otrzymali: Julia Jóźwiakowska, Tosia Fei, Bernarda Woźnica, Hubert Smyczka, Eliza Nowakowska, Zofia Chrustowska, Julia Błoch, Oktawiusz Karp i Magdalena Olasik z Ujazdu, Aleksandra Grzywny z Kodrębia, Krzysztof Stasiak i Oliwia Śliwa ze Strykowa oraz Jan Kapka z Popowa Głowieńskiego.

W konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczej pt. "Mały przyrodnik" nagrody Grand Prix otrzymali: Jerzy Ulański z Bukowca, Maciej Włodarczyk z Lgoty Wielkiej, Wiktoria Wiśniewska ze Złoczewa, Julia Smakowska z Grabowca i Patrycja Pewniek z Wiśniowej Góry. Nagroda specjalna w postaci tła plakatu do przyszłorocznej edycji projektu została przyznana Jerzemu Ulańskiemu.

Nowością w 48. edycji Świerszczykowych wierszyków było zorganizowanie konkursu plastycznego "ART!UPCYCLING" w kategorii rzeźba. Nagroda za najlepszą pracę została przyznana Jakubowi Gontarkowi z Bukowca.

W konkursie recytatorskim nagrody Grand Prix otrzymali: Jan Ilski, Filip Gałaj, Magdalena Wojtczak, Aleksandra Kierus, Antoni Kadliński, Leon Pluciński, Milena Frątczak, Milena Dworzyńska-Frydrych, Karol Szlenkierow i Maja Belina.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Protokoły komisji konkursowych do pobrania w zalącznikach. 
  • 01-06-2019 godz 10:00

Kategoria

Wiadomości