unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Wystawa Jolanty Weiser i Anny Michalczyk

Galeria Nowa zaprasza na wystawę
Jolanta Weiser i Anna Michalczyk
Sentymentalne powroty

WERNISAŻ: 27.11.2021 GODZ. 18.00
Łódzki Dom Kultury, Galeria Nowa
ul. Traugutta 18, Łódź
wystawa czynna: 27.11 – 18.12.2021


Od kilku lat Jolanta Weiser i Anna Michalczyk zajmują się pozazawodowo tworzeniem lalek z tkanin. Są one inspirowane historią, literaturą i folklorem. Wykonane starannie, z dużą dbałością o szczegóły, z uwzględnieniem ówczesnej mody i stylu życia.

Obecnie mamy przygotowaną ekspozycję ponad siedemdziesięciu lalek, dotyczącą okresu międzywojennego, pokazującą w dwunastu scenkach różne aspekty życia w przedwojennym mieście. Będziemy mogli zobaczyć sceny z cyrku, kawiarni, zakładu krawieckiego, targu, teatru, ulicy, ślubu, atelier fotografa, wypoczynku, sport i turystyki, mieszkania. Każda ze scenek opatrzona jest dużą planszą, która przedstawia  przedwojenne fotografie tego miasta, w którym prezentowana jest wystawa, a tematycznie nawiązują do poszczególnych scenek.

Wystawa prezentowana była m.in w Radomiu,  Lublinie, Kielcach, Warszawie i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, została bardzo ciepło przyjęta przez zwiedzających. Szczególnie dużo widzów przysporzyły wycieczki szkolne, gdyż ekspozycja, oprócz walorów artystycznych ma również spore znaczenie edukacyjne.

Prace z tej wystawy oraz innych  możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej: alelaleart.pl

Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia kolejnej ekspozycji, dotyczącej bohaterów literackich.
  • 27-11-2021 godz 18:00 - 18-12-2021

Kategoria

Sztuka