Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

Wystawa kanarków i ptaków ozdobnych

IX Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej 2019
Łódzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają w dniach 30 listopada-1 grudnia 2019  na wystawę kanarków i ptaków ozdobnych.

Na wystawie zaprezentowane zostaną liczne gatunki ptaków ozdobnych  hodowanych przez członków stowarzyszenia. Będzie można zobaczyć  kolorowe i po mistrzowsku śpiewające kanarki wielu ras i form, maleńkie, barwne i niezwykłej urody amadyny oraz całą gamę barwnych papug różnej wielkości.

Podczas wystawy można będzie zasięgnąć informacji na temat hodowli ptaków od wieloletnich hodowców oraz wziąć udział w atrakcyjnej loterii fantowej. Dodatkową atrakcją będzie możliwość posłuchania śpiewu kanarków harceńskich podczas oceny przez eksperta (tylko w piątek 29 listopada, w godz.9.00-15.00), natomiast w sobotę o godz.15.00 w sali 308 prelekcja członków Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych pn. „Hodowla ptaków ozdobnych”.

Wystawę będzie można oglądać w sali 304  Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18:
- sobota (30 listopada 2019) w godz. 9:00-18:00
- niedziela (1 grudnia 2019) w godz. 9:00-17:00


Bilety wstępu na wystawę: normalny – 5 zł, ulgowy – 2 zł

Zdjęcie: ©Gelpi / stock.adobe.com

Przedstawiamy konspekt prelekcji o hodowli ptaków egzotycznych, która odbędzie się 30.11.2019 r. o godz. 15.00

Zasady utrzymania zwierząt w warunkach hodowlanych:
- wymogi organizacji międzynarodowych (Konwencja Waszyngtońska) dotyczących ograniczeń hodowli w zakresie ochrony gatunków zagrożonych wyginęciem,
- wymogi Europejskiej Federacji Ornitologicznej (COM) zszerzającej organizacje krajowe wszystkich krajów europejskich w tym Polską Federację Ornitologiczną (PFO)).
To właśnie COM reguluje zasady a według jej przepisów PFO wytycza kierunki i ograniczenia hodowli ptaków na terenie Polski jak:
a) Zakaz importu z krajów egzotycznych odławianych tam dzikich ptaków na terenie Unii Europejskiej.
b) Konieczność znakowania (obrączki rodowe hodowcy) ptaków urodzonych w niewoli.
c) Konieczność rejestrowania tychże ptaków (w Polsce obowiązują najbardziej rygorystyczne przepisy w tym zakresie spośród krajów UE!).
d) Konieczność przestrzegania wielkości klatek wystawowych używanych do prezentacji ptaków na wystawach i konkursach w Polsce i za granicą (wymiary klatek we wszystkich krajach są takie same).
e) Konieczność dbania o dobrostan zwierząt (co wydaje się być bezcelowe, gdyż człowiek dobrowolnie podejmujący się hodowli, z natury rzeczy nie może zapomnieć o dobrych – najlepszych warunkach bytowych swoich podpopiecznych).
Korzyści z „materiału hodowlanego i genetycznego” zawarte w „stanie posiadania” hodowców na całym świecie dla ratowania ginących gatunków ptaków (zwierząt) w obliczy całkowitego ich wyginięcia na skutek ekspansywnej gospodarki człowieka:
a) odbudowa populacji
b) reintrodukcja ptaków do naturalnego środowiska w którym wyginęły (najbardziej spektakularnym przykładem jest modrolotka czerwonoczelna zwana „kozą”, która dzięki ptakom trzymanym w niewoli mogła ponownie zasiedlić wyspy Nowej Zelandii).
Korzyści z wiedzy pozyskanej od hodowców na temat hodowanych ptaków (zachowania, żywienia, optymalnych warunków bytowania pozanaturalnym biotopem), którą można wykorzystać do ratowania ginących gatunków. 

  • 30-11-2019 godz 09:00 - 01-12-2019 godz 09:00

Bilety

5zł/2zł

Kategoria

Wiadomości