unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
GALERIA NOWA

Galeria ma charakter otwarty i pokazuje dokonania twórcze ze wszystkich dziedzin: malarstwa, rzeźby, fotografii, rysunku, grafiki, instalacji i obiektów, a także multimediów. Prezentowane są w niej wystawy historyczne, ale także jest to przestrzeń, w której debiutują najmłodsi artyści (np. laureaci konkursu im. Wł. Strzemińskiego organizowanego przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych).

Także tutaj mają swoje wystawy artyści z województwa łódzkiego – twórcy sztuki ludowej, których prezentacje są przygotowywane przez Ośrodek Regionalny ŁDK, a także artyści, którzy żyją i tworzą w miastach i powiatach naszego regionu.

Galeria za cel stawia sobie jak najszerszą edukację w zakresie sztuki współczesnej, stąd też program jest adresowany zarówno do osób zaznajomionych ze sztuką współczesną, jak i dla tych, dla których wizyta w galerii jest pierwszym z nią spotkaniem.


Zapowiedzi i relacje z wystaw orz wydarzeń towarzyszących można śledzić na grupie: Galerie: FF, Imaginarium, Nowa i Kawiarnia oraz profilu na Instagramie: link.

kurator: Monika Nowakowska

Od 14 czerwca 2022 roku wejście do Galerii ŁDK  znajduje się od strony ul. Traugutta, przy punkcie recepcyjnym dla uchodźców FF (Forum Fotografii) - I piętro, Galeria Nowa - II piętro, Galeria Imaginarium - przejście przez Galerię FF. Wszystkie galerie są czynne od wtorku do soboty w godzinach 14-18, bilety po 4 zł, w środy wstęp wolny, zapraszamy.


WYSTAWY:

Załączniki artykułu

Katalog na 60-lecie KPA (Pobrań: 161)