unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Kolejne warsztaty w ramach „Łódzkie pełne kultury” – czas na Zduńską Wolę

19 września pracownicy Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina odwiedzili Zduńską Wolę w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. 23 uczniów szkół podstawowych przy dźwiękach muzyki zostało zapoznanych z zabawami ludowymi z województwa łódzkiego, natomiast 11 nauczycieli i animatorów kultury nauczyło się jak „dyrygować” ludźmi.
Na zajęciach prowadzonych przez Agatę Kawełczyk, które odbyły się w siedzibie Miejskiego Domu Kultury, dzieci odbyły muzyczno-taneczną „wędrówkę” po zabawach ludowych z regionu łódzkiego. Dla części z nich były to pierwsze zajęcia rytmiczne, w których mieli okazję uczestniczyć. Podczas tych zajęć aktywność fizyczna oraz śpiew były najważniejsze, jednocześnie dzieci poznały również często zapomniane obecnie zabawy, które dawały rozrywkę starszym pokoleniom.

Dorośli uczestnicy projektu wzięli z kolei udział w zajęciach z „dyrygowania” ludźmi prowadzonych przez Mariusza Lewego, na których poznali niemanipulacyjne zasady wpływania na inne osoby. Zaprezentowana została im wiedza na temat inteligencji grup oraz czynników decydujących o efektywności komunikacji i kreatywności, a koniec warsztatów przeznaczony był na wykonanie kilku krótkich ćwiczeń z emisji głosu, tak przydatnych i ważnych w przypadku pracy nauczycieli i animatorów.

Agata Kawełczyk – absolwentka rytmiki na Wydziale Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Ukończyła Podyplomowe Studium dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest instruktorem w Zespole Tańca Ludowego „HARNAM” i pracownikiem działu programowego Filharmonii Łódzkiej.

Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygowania dr Dawida Bera. Od roku 2013 jest dyrygentem działającego w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.