unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Łódzkie pełne kultury nie zwalnia - za nami kolejne warsztaty

Kolejne warsztaty w ramach tegorocznej edycji Łódzkie pełne kultury za nami. Krośniewice, Tomaszów Mazowiecki i Zduńska Wola odwiedzili edukatorzy i muzycy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
22 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach Joanna i Janusz Łuczakowie opowiedzieli zgromadzonym dzieciom o sekretach orkiestry. Uczniowie dowiedzieli się jak nazywają się poszczególne grupy instrumentów, czy orkiestra może zagrać bez dyrygenta i czym jest partytura. Każdy miał również okazję zasiąść za pulpitami w ustawieniu właściwym dla zespołu filharmonicznego. Na koniec zajęc grupa spróbowała także stworzyć własną orkiestrę.

24 października mauczyciele i edukatorzy z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic wzieli udział w warsztatach zdrowego głosu, które poprowadził dla nich Mariusz Lewy. Opowiedział on o aparacie mowy, jego uwarunkowaniach i możliwościach. Uczestnicy nauczyli się ponadto wykonywać ćwiczenia usprawniające i przedłużające żywotność głosu.

Dzień później w Zduńskiej Woli bylo głośno za sprawą warsztatów Bęben Show, podczas których miejscowe dzieci i młodzież miały okazję spróbować swoich sił w grze na przeróżnych instrumentach perkusyjnych. Dowiedziały się ponadto czym są gran casa, tom-tomy, timbalesy, czy rototomy, a także na czym grają rockmeni i jazzmeni, a na czym artyści w filharmonii.

Joanna i Janusz Łuczakowie – muzycy z grupy I skrzypiec Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej

Mariusz Lewy - od 2012 roku współpracuje z Chórem Mieszanym Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina jako śpiewak chóru zawodowego, natomiast od roku 2013 jest dyrygentem działającego w tej instytucji amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Tomasz Wrocławski – kierownik sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusista zespołu Alla Vienna

Łódzkie pełne kultury – III edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.