unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Łódzkie pełne kultury po raz ostatni w tym roku odwiedziło Skierniewice

8 listopada odbyły się ostatnie już skierniewickie warsztaty w ramach tegorocznej edycji „Łódzkie pełne kultury”. Tego dnia miejscowi nauczyciele i animatorzy poznali tajniki sztuki „dyrygowania” ludźmi.
Zajęcia w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach poprowadził dla zgromadzonych Mariusz Lewy z Filharmonii Łódzkiej. W ich trakcie zaprezentowana została teoretyczna wiedza dotycząca grup, ich struktur wewnętrznych oraz inteligencji, a także czynników, od których zależy kreatywność tych podmiotów oraz efektywność komunikacji z nimi. Nauczyciele i animatorzy dowiedzieli się, jakie istnieją niemanipulacyjne zasady wpływania na ludzi oraz sposoby komunikacji niewerbalnej w pracy w grupami. Prowadzący nie ograniczał się jednak tylko do teorii. W praktyczny sposób, angażując wszystkich zgromadzonych uczestników projektu, przedstawił techniki i metody efektywnie wpływające na zarządzanie grupami, co dostarczyło wszystkim mnóstwo rozrywki, ale przede wszystkim udowodniło zasadność zaprezentowanych wcześniej podczas warsztatów informacji i uzbroiło zebranych nauczycieli i animatorów w praktyczne narzędzia do wykonywania ich codziennej pracy.

Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygowania dr Dawida Bera. Od roku 2013 jest dyrygentem działającego w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.