Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Bełchatowie

„Bednarz, rymarz i kołodziej. Opowieść o ginących rzemiosłach” to kolejne zajęcia edukacyjne, które odbyły się 20 października w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury” w Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej dowiedzieli się wiele o specyfice pracy w dawnych zawodach, które jako element kultury tradycyjnej wydają się skazane na zapomnienie. Poznali dawne techniki wytwarzania zarówno przedmiotów codziennego użytku, jak i wyrobów sztuki ludowej. Pod okiem pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego dzieci z radością zabawiły się w dawnych rzemieślników i własnoręcznie zrobiły z masy plastycznej kubki, miski, a nawet figurki ulubionych zwierzątek. 

Nauczyciele i animatorzy kultury mieli okazję poznać ofertę edukacyjną instytucji i dowiedzieli się szczegółów na temat możliwości przeprowadzenia lekcji muzealnych i wyjazdów na zajęcia do Łodzi.

Prowadzący zajęcia:
Ewa Kurylak – kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Absolwentka kierunku Archeologia Polski i powszechna, studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa i kursów pedagogicznych. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej: przeprowadza lekcje, warsztaty, konkursy, odczyty, jak również organizuje wystawy i imprezy. Została uhonorowana brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” 2008 oraz Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego w 2016 r.

Krzysztof Pisera – pracuje w Dziale Naukowo-Oświatowym Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Absolwent kierunku Etnografia. Jest autorem publikacji z zakresu etnografii polskiej i historii turystyki tatrzańskiej. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2015 r.

Projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.