unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Muzeum Sztuki w Byszewie

„Widzenie konturowe” to kolejne zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 20 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie.
W Roku Awangardy edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi realizują cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego – fundamentalnej pracy czołowego polskiego artysty modernistycznego, współzałożyciela instytucji. Dzięki projektowi „Łódzkie pełne kultury” muzeum ma możliwość propagowania idei tego wybitnego malarza w całym województwie łódzkim.Tematem przewodnim zajęć była linia, która jako podstawowy element składowy sztuk wizualnych przybiera różne formy, może być zygzakowata, przerywana i wywodzić się z geometrii, ale bywa również falista, powyginana i ma swoje źródło w przyrodzie. Dzieci zobaczyły, że ich ciało też może naśladować linię i być punktem wyjścia do działań warsztatowych dotyczących ruchu.

Zajęcia dla nauczycieli także zostały przeprowadzone w oparciu o cykl „Widzimisię”, dorośli dowiedzieli się, jak skomplikowane, teoretyczne założenia „Teorii widzenia” przekazać swoim uczniom poprzez zabawę z formą. Warsztaty były dodatkowo opatrzone komentarzem metodycznym, instrukcją kosztorysowania i przygotowywania materiałów.

Prowadzące zajęcia:

Barbara Kaczorowska – artystka i edukatorka, doktor sztuk pięknych. Wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się sztuką książki, obiektem, performance, akcjami, nowymi mediami. Jest autorką projektów z pogranicza sztuki i edukacji, przedsięwzięć mix-
i intermedialnych, współautorką i współprowadzącą „Kulturanka”.

Marta Wlazeł – historyczka sztuki i edukatorka. Program edukacyjny realizuje we wszystkich grupach wiekowych, szczególnie wobec najmłodszych gości muzealnych. Jurorka Konkursu Wiedzy o Sztuce, członkini komisji Olimpiady Artystycznej.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.