Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Muzycy Filharmonii Łódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim

28 uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego wzięło udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. Zajęcia, podczas których uczestnicy poznali sekrety instrumentów dętych, odbyły się 26 września w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Roman Strembicki z Filharmonii Łódzkiej rozpoczął warsztaty od przedstawienia dzieciom rzetelnej i dokładnej wiedzy teoretycznej na temat rodzajów i charakterystyki wszystkich instrumentów dętych i blaszanych, wykorzystywanych w orkiestrach dętych i symfonicznych. Uczniowie zobaczyli czym owe instrumenty różnią się między sobą oraz co je łączy. Zaprezentowane zostało im również charakterystyczne brzmienie dętych wynalazków oraz wiele mniej znanych ciekawostek na ich temat. W praktycznej części zajęć odważni mogli spróbować swoich sił w grze i szybko przekonali się, jak trudne jest to zadanie oraz ile mocy potrzebnej jest do wydobycia dźwięku z trąbki czy waltorni. Dodatkowo grupa podjęła się również stworzenia własnych instrumentów przy pomocy kawałków plastikowych rurek, lejków i taśmy klejącej, po czym sprawdzono czy faktycznie można na nich grać.

Roman Strembicki – waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.