unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

ROSmalowani - wyniki konkursu

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany moment! Z wielką przyjemnością prezentujemy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ROSmalowani”
Pod koniec września 2020 roku Łódzki Dom Kultury ogłosił konkurs, który honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego, a jego tematem było: Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny” czyli stworzenie prac plastycznych przestawiających piękno województwa łódzkiego. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16–18 lat.
Młodzi artyści mieli pokazać w swoich pracach plastycznych, to co uważają za najpiękniejsze wokół nich - w ich „małej ojczyźnie”. Mógł to być zachwycający pejzaż (wiejski i miejski), piękne drzewo, dostojny zabytek, widok za oknem, miejsce ze wspomnień lub marzeń. Po prostu pokazać to, co jest bliskie ich sercu...
Na konkurs wpłynęło 306 prac. 20 listopada br. Jury w składzie: dr Beata Marcinkowska (ASP), dr Monika Czarska (PŁ) i Jacek Świgulski (ŁDK) ocenili nadesłane prace i wyłonili 62 laureatów (nagrody i wyróżnienia) – dlatego pula nagród została zwiększona do kwoty 5 300 zł.
Ze względu na sytuację epidemiczną nie mozemy się spotkać osobiście, dlatego prezentujemy laureatów w przestrzeni wirtualnej.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ROSmalowani” - niech zapał twórczy Was nigdy nie opuscza!

Konkurs odbywał się w ramach projektu ROSArt czyli Regionalnej Otwartej Strefy Artystycznej:
R jak radość tworzenia
O jak otwartość na wyzwania
S jak sukces na starcie
A jak ambitny artysta
Ideą inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury jest cykliczna prezentacja artystów do 19 roku życia, działających na terenie województwa łódzkiego. Chcemy w ten sposób stworzyć przestrzeń dla działań Amatorskiego Ruchu Artystycznego, który stanowi istotę działalności instytucji kultury. To bardzo ważna przestrzeń kulturowa, od której zależy przyszłość wielu artystów i świadomych odbiorców kultury. Właściwe pokierowanie młodymi, rokującymi artystami i świadomymi odbiorcami kultury to zadanie bardzo odpowiedzialne, które leży po stronie m.in. instruktorów, animatorów lokalnych domów kultury oraz nauczycieli.

Załączniki artykułu

ROSmalowani PREZENTACJA (Pobrań: 372)