unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

Sieradzki folklor muzyczny

Łódzki Dom Kultury wydał publikację pt. „Sieradzki folklor muzyczny”, obejmuje ona transkrypcje pieśni i melodii instrumentalnych z regionu sieradzkiego. Wydanie antologii ma duże znaczenie dla utrwalenia dziedzictwa muzycznego regionu (będzie pierwszym tego typu wydawnictwem w odniesieniu do Sieradzkiego) i przyczyni się do promocji i żywotności muzyki sieradzkiej, stanowiąc bogate źródło wiedzy i inspiracji dla przyszłych pokoleń.

Wydanie antologii umożliwi również udostępnienie i spopularyzowanie bogactwa folkloru sieradzkiego i wiedzy z zakresu tradycyjnej kultury regionu. Publikacja ma charakter źródłowy. Jej wydanie ma duże znaczenie dla utrwalenia dziedzictwa muzycznego regionu sieradzkiego, który dotychczas nie doczekał się wydania tego typu zbioru, mimo swojej etnomuzycznej wyrazistości i wybitnych reprezentantów. Zbiór zainspiruje tych wszystkich, którzy będą chcieli poznać i rekonstruować muzykę tego regionu. Antologia przyczyni się także do promocji i ocalenia od zapomnienia muzyki sieradzkiej oraz zachowania jej dla przyszłych pokoleń.

Zachęcamy do obejrzenia realizacji zadania - Sieradzki folklor muzyczny

Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Okręgowe w Sieradzu.