unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Wystartowała II edycja "Łódzkie pełne kultury"!

W tym tygodniu ruszyła druga edycja projektu „Łódzkie pełne kultury”. 3 grupy uczniów oraz 2 grupy nauczycieli i animatorów kultury z Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego i Zduńskiej Woli wzięły udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i animacyjnych prowadzonych przez pracowników Filharmonii Łódzkiej im. A.Rubinsteina w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Na zajęciach prowadzonych przez Agatę Kawełczyk dzieci odbyły muzyczno-taneczną „wędrówkę” po zabawach ludowych z regionu łódzkiego. Dla części z nich były to pierwsze zajęcia rytmiczne, w których mieli okazję uczestniczyć. Podczas tych zajęć aktywność fizyczna oraz śpiew były najważniejsze, jednocześnie dzieci poznały również często zapomniane obecnie zabawy, które dawały rozrywkę starszym pokoleniom.
Bakcyl do zbierania obiektów kolekcjonerskich próbował przekazać uczniom Andrzej Jankowski podczas warsztatów "Znaczki, włóczki, mydło i powidło". W trakcie tych zajęć dzieci dowiedziały się co nie co o kolekcjonowaniu a także stworzyły własne mini zbiory i korespondujące z nimi druki promocyjne. Odezwały się w nich zmysły zbieracze a kredki i mazaki poszły w ruch.

We wzbogaconym o komentarz metodyczny warsztacie o kolekcjonowaniu wzięli udział również dorośli uczestnicy projektu. Drugą skierowaną do nich propozycją były natomiast zajęcia z „dyrygowania” ludźmi prowadzone przez Mariusza Lewego, na których poznali niemanipulacyjne zasady wpływania na inne osoby. Podczas warsztatu, który spotkał się z pozytywnym odbiorem, nauczyciele i animatorzy wykonali ponadto kilka krótkich ćwiczeń z emisji głosu, które mają za zadanie pomóc im w dalszej pracy.

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach mogą się zgłaszać do partnerów Łódzkiego Domu Kultury przy projekcie „Łódzkie pełne kultury – II edycja”, którymi są:
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
Miejski Dom Kultury w Radomsku
Miejski Dom Kultury w Opocznie
Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie
Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim

Projekt „Łódzkie pełne kultury – II edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.