unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

Inauguracja Kolorowej Lokomotywy 27 czerwca 2016, Łódź

Inauguracja Kolorowej Lokomotywy 27 czerwca 2016, Łódź
4. raz ruszyła w region Kolorowa Lokomotywa - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego! W tej edycji dołączył kolejny wagonik - Łódź. W programie: warsztaty ekologiczno-artystyczne, wycieczki ekologiczne do 6 Parków Krajobrazowych w województwie łódzkim i zajęcia w Rogowie.
Dzięki temu zwiększyła się grupa dzieci poszerzających poziom świadomości ekologicznej. Działania warsztatowe mają na celu edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. Uczestnicy będę ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu.

W ramach projektu odbędą się: warsztaty ekologiczno-artystyczne, wycieczki ekologiczne do 6 Parków Krajobrazowych w województwie łódzkim, warsztaty pt. "Spacer młodego tropiciela" w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie oraz zajęcia w Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie.

Ponadto dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w 3 konkursach tematycznych: konkurs fotograficzny "Natura oczami dziecka", konkurs plastyczny "Przyroda wokół nas", konkurs sztuki ludowej i rękodzieła "Sztuka bliska naturze".

27 czerwca 2016 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyła się  inauguracja 4. edycji projektu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Witold Stępień - Marszałek województwa łódzkiego, Katarzyna Krakowska - zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Wiesława Szczawińska przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gościliśmy również dzieci z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu jak i reprezentantów miast partnerskich projektu.