unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

ROZŚPIEWANA GRUPA Z PIOTRKOWA NA WARSZTATACH W PRZEDBORZU

25 sierpnia byliśmy świadkami jak spotyka się wiedza z zapałem twórczym młodych ludzi. Do Przedborza przyjechał rozśpiewany autokar wiozący dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego.
Przedbórz otoczony jest z wielu stron rezerwatami przyrody, wzgórzami pokrytymi bujną roślinnością i lasami kryjącymi wiele zabytków kultury. Niektóre z nich mogliśmy poznać podczas ponad godzinnego spaceru Wzgórzami Radomszczańskimi. Barwne opowieści przewodnika, pana Dariusza Sommerfelda, pozwoliły uczestnikom wycieczki zanurzyć się w mrokach średniowiecza i być świadkami potyczek rycerza – rabusia Bąka i jego sąsiada Floriana Szarego. Mali turyści dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat zadrzewienia przydomowego, pokonując spore wzniesienie góry Chełmo, mogli poznać otaczający ją rezerwat archeologiczno – leśny, a dzięki zwiedzeniu kamieniołomów piaskowca odgadnąć dzieje geologiczne Polski sprzed 90 milionów lat. Po powrocie do Przedborza, wcale nie zmęczeni, z zapałem przystąpili do przekazania swoich wrażeń za pomocą dzieł plastycznych. Z pewną zazdrością mogliśmy obserwować, jak szybko płótna i kartony pokrywają się się barwnymi plamami. Bardzo pomagały dzieciom w tej pracy instruktorki pokazując, że malować można nie tylko pędzlem, ale też używając do tego celu gąbki czy palców. Nowo poznane techniki ogromnie się młodym artystom spodobały.

Dzień ten był szczególny ze względu na obecność, zarówno podczas wycieczki jak i późniejszych warsztatów plastycznych, zastępcy prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pana Andrzeja Czapli i dyrektora ŁDK, Jacka Sokalskiego, którzy swoją obecnością chcieli podkreślić, jak ważny jest ten projekt dla naszego regionu. Obaj panowie ochoczo włączyli się do zajęć plastycznych pomagając małym artystom w kolażu.

Niecierpliwie czekamy na Wielki Finał Kolorowej Lokomotywy, podczas którego zostaną wyróżnione nagrodami najlepsze prace plastyczne.