unia baner

Kultura dostępna dla wszystkich, 27.11.2020

Szkolenie z 27.11.2020 r. dotyczące dostępności instytucji kultury na różne grupy społeczne zakończyło jeden z bardziej intensywnych tygodni w historii Regionalnej Akademii Kadr Kultury.

Design Thinking w kulturze, 25-26.11.2020

Za nami dwudniowy warsztat online dot. zagadnienia Design Thinking w kulturze. W trakcie spotkania 12 animatorów z całej Polski przeszło mini-proces projektowy w praktyce: od analizy potrzeb użytkowników do rozwiązań, którymi będą pomysły na konkretne działania kulturalne. Było kreatywnie i inspirująco!

Zarządzanie projektami kulturalnymi, 24.11.2020

24 listopada 2020 r. zorganizowane zostało webinarium dotyczące tematu zarządzania projektami kulturalnymi. Spotkanie poprowadził Karol Wittels.

Prawo autorskie w kulturze, 9.11.2020

W dniu 9 listopada 2020 r. odbyło się szkolenie dotyczące zagadnienia prawa autorskiego w sektorze kultury. Webinarium, w którym uczestniczyli pracownicy instytucji kultury i animatorzy z załego kraju, poprowadziła Natalia Mileszyk.

Jak pisać o kulturze, aby nas czytano? Webwriting dla pracowników sektora kultury, 29.10.20

29 października 2020 r. odbyło się już drugie z kolei spotkanie dedykowane zagadnieniu webwritingu w kulturze. Webinarium, tak jak poprzednim razem, poprowadził Grzegorz Jędrek.

Kultura. Pokaż to! Tworzenie filmów przy użyciu telefonu na potrzeby internetu, 22.10.20

Po sukcesie szkolenia dotyczącego tworzenia filmów na potrzeby internetu przy pomocy komputera przyszedł czas na webinarium poświęcone tworzeniu filmów przy pomocy telefonu. 22 października 2020 r. ponownie spotkaliśmy się z trenerką Agnieszką Szefer-Trelą, która podzieliła się z nami całą swoją wiedzą na ten właśnie temat.

Kultura. Pokaż to! Tworzenie filmów przy użyciu komputera na potrzeby internetu, 21.10.20

21 października 2020 r. odbyło się webinarium dot. tworzenia filmów przy pomocy komputera na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej w internecie. W wydarzeniu wzięło udział blisko 30 animatorów kultury z całej Polski. Warsztat poprowadziła Agnieszka Szefer-Trela.

Czas pracy w kulturze, 9.10.20

Kolejnym tematem poruszonym w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury byłczas pracy w kulturze. Webinarium, które odbyło się 9 października, poprowadził dla nas Marek Rotkiewicz.Wzięło w nim udział 30 pracowników sektora kultury z całej Polski.

Jak pisać o kulturze, aby nas czytano? Webwriting dla pracowników sektora kultury, 7.10.20

7 października 2020 r. w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury odpowiedzieliśmy na jedno z ważniejszych pytań stawianych w naszym sektorze, czyli jak pisać o kulturze, by nas czytano. Webinarium na temat webwritingu poprowadził Grzegorz Jędrek.

Media społecznościowe i ich rola w promocji i animacji kultury, 6.10.20

Z uwagi na duże zainteresowanie tematem roli mediów społecznościowych w kulturze postanowiliśmy zorganizować II termin szkolenia z Martą Bańką już kilka dni po pierwszym naszym spotkaniu. W webinarium, które odbyło się 6 października 2020 r. wzięło udział ponad 30 kolejnych pracowników sektora kultury. Cieszymy się, że są...