Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

32. ŁóPTA - program

Dzień dobry miłośnicy teatru!
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń, zgłosiło się do nas bardzo dużo ciekawych grup, więc czekają nas intensywne dni!

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-13 X (piątek-niedziela),
sale: kolumnowa, 221, 323. 
Bilety do nabycia przed każdym spektaklem: 5 zł.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/416175802209517/

Kochani ŁóPTOWICZE. Przedstawiamy wspaniałe aktorki, które poprowadzą dla Was warsztaty teatralne!! Pamiętajcie, że odbywają się one w sobotę (9:30 - 13:30), drugie w niedzielę (9:00 - 13:00). Sala nr 7. A oto ONE 😍🥰 Anna Guzik i Katarzyna Pawłowska 🤩😍
Pamiętajcie o wygodnych strojach na warsztaty!! 👟👕👖👑😁
 
Anna Maria Guzik – aktorka – lalkarz, adiunkt na Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, gdzie prowadzi przedmioty: „Gra aktorska marionetką” na drugim roku studiów i „Małe formy teatralne” na czwartym roku studiów. Współzałożycielka i członkini Fundacji Tworzenia i promowania Sztuki – ależ Gustawie! w Łodzi. Od lat tworzy spektakle lalkowe dla dzieci, prowadzi warsztaty z zakresu teatru lalek w placówkach oświatowych i kulturalnych m.in.: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi w ramach Projektu „Dotknij Teatru” - warsztaty „Lalki w przedszkolu” w przedszkolach miejskich w Łodzi, półkolonie zimowe „Teatr cieni” w ramach „Ferii w Teatrze Pinokio” w Łodzi, projekt ogólnopolski „Opowiem Ci Bajkę” w małych, gminnych ośrodkach kulturalnych, warsztaty „Spotkanie z lalką” w Teatrze Sztuk, NAWA ŚW. JERZEGO w Oleśnicy. Juror przeglądów twórczości dziecięcej: „Polsko-Czeski Kuter Artystyczny” w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA w Łodzi, Bałuckie Spotkania Recytatorów w Łodzi.
(foto: Ewelina Ciszewska)
Katarzyna Pawłowska - Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą niezależnego Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Od ponad 25 lat tworzy scenariusze i reżyseruje autorskie spektakle oraz prowadzi warsztaty aktorskie oparte na autorskim, przez lata praktyki wypracowanym programie. Wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach warsztatowo-edukacyjnych , a także prowadziła liczne warsztaty integracyjne z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Pracowała także cyklicznie z " młodzieżą z problemami " z placówek opiekuńczo- wychowawczych. W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę z zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami. W 2015 roku została zaproszona do projektu Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru , gdzie wyreżyserowała spektakl ” Dextral„ do własnego scenariusza z wybranymi podczas castingu aktorami- amatorami. W 2017 roku brała udział w projekcie Akademii Teatru Alternatywnego ( m.in. Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu)- wyreżyserowała spektakl "TRIODRAM" również do własnego scenariusza, który częściowo powstał na podstawie prawdziwych historii z życia trzech mężczyzn (aktorów- amatorów ) o zupełnie różnych osobowościach. Spektakle „Dextral” i "Triodram" są kontynuacją koncepcji zaczerpniętej ze Studia Osobowości. Kanwę scenariusza stanowią częściowo autentyczne historie uczestników eksperymentu.
(foto: archiwum teatru/Maciej Krajewski)




🤩🎭 Oto nasze szanowne Jury! 

Pani Karolina Maciejaszek, Pan Piotr Krukowski i Pan Sławomir Sulej!

KAROLINA MACIEJASZEK – Reżyserka teatralna, teatrolożka. Jest absolwentką Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydziału Reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracowała jako asystent reżysera przy spektaklach Jerzego Jarockiego ("Trzeci akt" wg "Szewców" S. I. Witkiewicza, dyplom w krakowskiej PWST), Pawła Miśkiewicza ("Alina na zachód" Dirka Dobbrowa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie) i Waldemara Krzystka (Teatr TV). Debiutowała spektaklem "Woyzeck" Georga Buchnera na Scenie Margines Teatru Jaracza w Olsztynie. Zrealizowała również spektakl warsztatowy na podstawie "Królowej Śniegu" H. Ch. Andersena w Teatrze Montownia w Warszawie (w ramach przeglądu "Pracownia reżyserii") oraz spektakl "Nie-boska komedia. Powidoki" wg dramatu Zygmunta Krasińskiego w ramach festiwalu Odkryte/Zakryte w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Ostatnio wyreżyserowała przedstawienie „Rutka” Teatr Lalek Arlekin w Łodzi.
2014 Łódź - Złota Maska w kateogrii najlepsze przedstawienie w teatrach lalkowych - dla przedstawienia "Koralina"
2017 Łódź - Złota Maska za najlepszy spektakl w kategorii teatrów lalkowych w sezonie 2015/2016 za spektakl "Ronja, córka zbójnika" w Teatrze Pinokio w Łodzi.
(foto: Gabrielle Besenval)



PIOTR KRUKOWSKI – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Od 1990 roku związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Wydział Aktorski). Zadebiutował na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, rolą Billy’ego Fishera w spektaklu „Billy kłamca” w reż. Romualda Szejda. W latach ’80 tych związany z kultowym łódzkim Teatrem 77. Na swoim koncie ma niezliczone role w głośnych sztukach teatralnych, m.in. „Śmierć Komiwojażera”, „Trzy siostry”, „Czarownice z Salem”, „Dybuk”, „Wyzwolenie”, „Poskromienie złośnicy”, czy „Antygona w Nowym Jorku”; role filmowe i telewizyjne. W 2018 roku otrzymał Srebrny Pierścień (nagroda Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi) dla najlepszego aktora łódzkich scen 2017 za rolę Gilesa Corneya w dramacie "Czarownice z Salem". Aktualnie możemy oglądać Pana Piotra, na deskach Teatru Jaracza w Łodzi, a ci którzy dostaną się na wydział aktorski Łódzkiej Filmówki, spotkają się z naszym jurorem , jako wykładowcą.
(foto: Magda Hueckel)



SŁAWOMIR SULEJ - Polski aktor charakterystyczny teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu. Był związany m.in. z teatrami w Legnicy, Jeleniej Górze, Częstochowie, Kaliszu. Najdłużej związany ze sceną łódzką - szczególnie z Teatrem Studyjnym przy PWSFTiT im. Schillera (wcześniej Teatr Ziemi Łódzkiej i Teatr im. Juliana Tuwima) i Teatrem Nowym. Do jego najważniejszych ról teatralnych należą Hrabia Henryk w "Nie-boskiej komedii", Porfiry w "Zbrodni i karze" i Biały Klown w "Przedstawieniu pożegnalnym". W filmach grywa głównie role charakterystyczne. Aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Ról filmowych nie sposób zliczyć!
AKTUALNIE GRA W SPEKTAKLACH:
Antygona w Nowym Jorku, reż. Andrzej Szczytko, premiera: 13 września 2017 r.
Policja, reż. Ryszard Brylski, premiera: 18 lutego 2017 r.
NARRATOR, Dogville, reż. Marcin Liber, prapremiera: 2 kwietnia 2016 r.
GŁOS, Juliusz Cezar wierzy w poranek, reż. Małgorzata Wdowik, premiera: 26 lutego 2016 r.
ROBERT, Opowieść wigilijna, reż. Tomasz Dajewski, premiera: 18 grudnia 2015 r.
MĘŻCZYZNA-DZIECKO, Więcej niż możesz zjeść, reż. Marcin Nowak, prapremiera: 2 października 2015 r.
DYREKTOR CYRKU, Pippi Långstrump, reż. Zdzisław Jaskuła, premiera: 17 września 2011 r.
GIOVANNI, Kto nie ma, nie płaci, reż. Piotr Bikont, premiera: kwiecień 2011 r.
KARHAN, Brygada szlifierza Karhana, reż. Remigiusz Brzyk, premiera: 15 marca 2008 r.
(foto: Mateusz Owczarek)




Załączniki artykułu

ŁÓPTA - dzień pierwszy (Pobrań: 214)
Łópta - dzień trzeci (Pobrań: 198)
ŁÓPTA - dzień drugi (Pobrań: 199)
  • 11-10-2019 - 13-10-2019

Bilety

5 zł

Kategoria

Teatr