Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Festiwal odbywa się co rok w Będzinie i posiada formułę konkursu, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie amatorzy. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat.

Kubryk

Kubryk to znana w kraju  impreza folkowa od lat ciesząca się w Łodzi dużą popularnością. Od samego początku jego istnienia staramy się pokazywać to, co najbardziej wartościowe w nurcie piosenki żeglarskiej, a więc wykonawców interesujących, prezentujących wysoki poziom artystyczny, ciekawy repertuar, którzy jednocześnie potrafią...

Cantio Lodziensis

Festiwal jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej.

Zespół SWEET&HOT JAZZBAND

Sweet & Hot Jazzband to grupa znakomitych muzyków instrumentalistów, współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Są doskonałymi interpretatorami jazzu tradycyjnego, a każdy z nich jest wirtuozem gry solowej, potwierdzającym swoją sprawność w improwizacji instrumentalnej.

Zespół CZTERY STRUNY SKRZYPIEC

Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego Cztery Struny Skrzypiec tworzą zawodowi muzycy, tancerze, których pasją jest popularyzowanie folkloru cygańskiego. Dokumentują i opracowują artystycznie autentyczny folklor cygański, widząc w nim źródło inspiracji do działań twórczych. 

Zespół FACE TO FACE

FACE TO FACE to Łódzki zespół cover’owy składający się z muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. W jego skład wchodzą m. in. absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

Zespół ŻEBY NIE PIEKŁO

Zespół Żeby Nie Piekło powstał w 2003 roku jako mała licealna grupa przyjaciół. Okres przedmaturalny nie sprzyjał jednak rozwojowi artystycznemu.W 2004 roku grupa zawiesiła działalność wznawiając ją już rok później, co ciekawe, jako skład typowo żeńskiej grupy wokalnej, w której repertuarze dominowały bardziej piosenki żeglarskie niż...

Zespół THE GOSPEL TIME

Zespół wokalny The Gospel Time jest  interesującym zjawiskiem artystycznym. Członkami zespołu są zarówno studenci, jak i absolwenci łódzkich uczelni. Grupą kierują Malwina Lewińska i Monika Marszałek, strona warsztatu wokalnego powierzona jest Magdalenie Szymańskiej.

Zespół HAPPY OLD BOYS

Happy Old Boys to zespół Jazzu Tradycyjnego składający się z muzyków o bogatym doświadczeniu zawodowym. Wrażliwość muzyczna, doskonała technika gry, umiejętność improwizacji oraz wielka pasja z jaką od lat rozwijają swoją działalność artystyczną, niewątpliwie stanowią o atrakcyjności zespołu.

Chór Żydowski CLIL

Chór Żydowski CLIL (hebr. dźwięk) powstał w marcu 2003 r. w Łodzi, a miesiąc później rozpoczęła próby grupa warszawska. Liczy około trzydziestu osób w różnym wieku, czerpiących radość ze wspólnego śpiewania.