SALA KOLUMNOWA nr 6

Sala kolumnowa po modernizacji zrealizowanej w ramach projektu „Przebudowa wnętrz Łódzkiego Domu Kultury obejmująca Salę Kolumnową wraz z pomieszczeniami przyległymi w celu umożliwienia rozwijania i kształtowania kulturowej tożsamości regionu” ma nowoczesny wystrój, który stwarza odpowiednią atmosferę do...

Najgłośniejszy festiwal w centralnej Polsce

Ruszyła już sprzedaż biletów na Summer Dying Loud, czyli rockowe zakończenie lata, bez wątpienia najgłośniejsze wydarzenie muzyczne w Aleksandrowie Łódzkim. To jedyne takie wydarzenie w województwie łódzkim odbędzie się już po raz czwarty, 8 września na terenie aleksandrowskiego MOSiRu.

"Legendy łęczyckie" - wznowienie publikacji

Muzeum w Łęczycy pozyskało środki finansowe na wznowienie unikalnej publikacji pt. „Legendy łęczyckie”, autorstwa założycielki i pierwszego kierownika naszej placówki – Jadwigi Grodzkiej.

"Legendy łęczyckie" - wznowienie publikacji

Muzeum w Łęczycy pozyskało środki finansowe na wznowienie unikalnej publikacji pt. „Legendy łęczyckie”, autorstwa założycielki i pierwszego kierownika naszej placówki – Jadwigi Grodzkiej.

Turniej Chórów Ziemi Łódzkiej

Turniej Chórów Ziemi Łódzkiej jest to impreza cykliczna z udziałem chórów reprezentujących szkoły, stowarzyszenia, placówki kultury z terenu woj. Łódzkiego.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Festiwal odbywa się co rok w Będzinie i posiada formułę konkursu, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie amatorzy. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat.

Kubryk

Kubryk to znana w kraju  impreza folkowa od lat ciesząca się w Łodzi dużą popularnością. Od samego początku jego istnienia staramy się pokazywać to, co najbardziej wartościowe w nurcie piosenki żeglarskiej, a więc wykonawców interesujących, prezentujących wysoki poziom artystyczny, ciekawy repertuar, którzy jednocześnie potrafią...

Cantio Lodziensis

Festiwal jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej.

Zespół SWEET&HOT JAZZBAND

Sweet & Hot Jazzband to grupa znakomitych muzyków instrumentalistów, współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Są doskonałymi interpretatorami jazzu tradycyjnego, a każdy z nich jest wirtuozem gry solowej, potwierdzającym swoją sprawność w improwizacji instrumentalnej.

Zespół CZTERY STRUNY SKRZYPIEC

Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego Cztery Struny Skrzypiec tworzą zawodowi muzycy, tancerze, których pasją jest popularyzowanie folkloru cygańskiego. Dokumentują i opracowują artystycznie autentyczny folklor cygański, widząc w nim źródło inspiracji do działań twórczych.