"Legendy łęczyckie" - wznowienie publikacji

Muzeum w Łęczycy pozyskało środki finansowe na wznowienie unikalnej publikacji pt. „Legendy łęczyckie”, autorstwa założycielki i pierwszego kierownika naszej placówki – Jadwigi Grodzkiej.

"Legendy łęczyckie" - wznowienie publikacji

Muzeum w Łęczycy pozyskało środki finansowe na wznowienie unikalnej publikacji pt. „Legendy łęczyckie”, autorstwa założycielki i pierwszego kierownika naszej placówki – Jadwigi Grodzkiej.

Turniej Chórów Ziemi Łódzkiej

Turniej Chórów Ziemi Łódzkiej jest to impreza cykliczna z udziałem chórów reprezentujących szkoły, stowarzyszenia, placówki kultury z terenu woj. Łódzkiego.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Festiwal odbywa się co rok w Będzinie i posiada formułę konkursu, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie amatorzy. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat.

Kubryk

Kubryk to znana w kraju  impreza folkowa od lat ciesząca się w Łodzi dużą popularnością. Od samego początku jego istnienia staramy się pokazywać to, co najbardziej wartościowe w nurcie piosenki żeglarskiej, a więc wykonawców interesujących, prezentujących wysoki poziom artystyczny, ciekawy repertuar, którzy jednocześnie potrafią...

Cantio Lodziensis

Festiwal jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej.

Zespół FACE TO FACE

FACE TO FACE to Łódzki zespół cover’owy składający się z muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. W jego skład wchodzą m. in. absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

Zespół ŻEBY NIE PIEKŁO

Zespół Żeby Nie Piekło powstał w 2003 roku jako mała licealna grupa przyjaciół. Okres przedmaturalny nie sprzyjał jednak rozwojowi artystycznemu.W 2004 roku grupa zawiesiła działalność wznawiając ją już rok później, co ciekawe, jako skład typowo żeńskiej grupy wokalnej, w której repertuarze dominowały bardziej piosenki żeglarskie niż...

Chór Żydowski CLIL

Chór Żydowski CLIL (hebr. dźwięk) powstał w marcu 2003 r. w Łodzi, a miesiąc później rozpoczęła próby grupa warszawska. Liczy około trzydziestu osób w różnym wieku, czerpiących radość ze wspólnego śpiewania.

Zespół PRZEJŚCIE

Zespół PRZEJŚCIE powstał w 1989 r. w Łodzi. Od tego czasu, choć wiele się zmieniło, grupa jest wierna akustycznemu, nieprzetworzonemu brzmieniu, które plastycznie ilustruje wiersze klasyków poezji polskiej takich jak B. Leśmian, K. I. Gałczyński,  H. Poświatowska, oraz debiutujących poetów.