unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Rockowanie - gramy Brylewskiego!

Przed nami kolejna edycja Rockowania, jednak w odmienionej formie! Tym razem zapraszamy do udziału w projekcie pn. Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń zespoły rockowe z województwa łódzkiego, który zakończymy konkursem poświęconym twórczości Roberta Brylewskiego (Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia). 
Ideą projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów m.in. wokalnych, instrumentalnych. W projekcie założyliśmy partnerstwo z 5 wiodącymi instytucjami kultury województwa łódzkiego.

Projekt "Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń" będzie się odbywał etapowo:

I etap – zgłoszenia do 31.08.2018r., informacje o zespole przyjmowane będą drogą pocztową
oraz w formie elektronicznej.

II etap – udział w warsztatach lokalnych możliwy dla łącznie ok. 45 zespołów. Warsztaty odbędą się w 6 miejscowościach województwa, w tym w Łodzi (Łódzki Dom Kultury), do których zespoły zostaną przydzielone. 
Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie technik gry na instrumencie, podstaw pracy z warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu.
Warsztaty lokalne poprowadzą:
1) Konrad Jeremus – gitara
2) Justyna Panfilewicz - wokal
3) Tomasz Zieliński – gitara basowa (Hania Stach, Margaret)
4) Przemysław Kuczyński – perkusja (Krzysztof Ścierański Quartet, Edyta Górniak)

III etap – udział w warsztatach mistrzowskich w Łodzi możliwy dla 12 zakwalifikowanych zespołów, gdzie pod okiem trenerów muzycznych, będą przygotowywały własną interpretacje 2 kompozycji Roberta Brylewskiego (wybranych z przygotowanej wcześniej listy-załącznik nr 1 do regulaminu).

Warsztaty mistrzowskie, będą obejmowały 3 zagadnienia:
a. Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej. Warsztaty ukierunkowane będą na zgłębianie zagadnień technicznych związanych zarówno
z artykulacją, dynamiką i motoryką podczas grania na instrumencie; poznawanie różnych technik emisji głosowej i dobór właściwej techniki wokalnej do lepszego wyeksponowania zarówno muzyki jak i tekstu. Taki intensywny warsztat pracy pozwoli młodym i dobrze rokującym artystom rozwinąć i usystematyzować wiedzę zarówno w temacie instrumentalnych technik wykonawczych takich jak „tapping”, „finger style”, „slap” i wielu innych, a w zakresie emisji wokalnej ostatnio bijącej rekordy popularności metody „speech level singing” spopularyzowanej przez piosenkarki soul oraz pop.

b. Relacje Artyści – Dziennikarze– to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak
i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi. Uczestnicy warsztatów będą przygotowani do udzielania profesjonalnych wywiadów oraz innych form związanych z promocją swojej twórczości podczas kontaktów
z mediami, agencjami koncertowymi i firmami fonograficznymi, dowiedzą się jak: przygotować i wysyłać demo, info o zespole, jak pracować z managerem, producentem, wytwórnią.

c. Producenckie to warsztaty, które będą poruszały problematykę, z którą boryka się dzisiaj duża ilość młodych dobrze rokujących zespołów, jak zrobić żeby ich twórczość stała się rozpoznawalna, jednocześnie nie będąc kopią znanych wykonawców. Warsztaty będą rozbudzać w uczestnikach wyobrażenie, jak mają zabrzmieć jako zespół na scenie, jak wykorzystywać potencjał, a także jak używać dostępnych możliwości technicznych, żeby materiał zarówno w warunkach koncertowych jak i studyjnych był spójnym produktem
z cechami bardzo indywidualnymi niekiedy alternatywnymi a jednocześnie trafiającymi do jak najszerszych mas ludzkich. Warsztaty będą też dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania
i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu.

Do poprowadzenia warsztatów mistrzowskich zostali zaproszeni m.in.:
1) Marysia Sadowska
2) Krzysztof Ścierański
3) Leszek Biolik
4) Robert Luty
5) Zbigniew Hołdys
6) Wojtek Olszak - inst.. klawiszowe (muzyk sesyjny, producent, kompozytor)
7) Marcin Tercjak
8) Paweł Cieślak
9) Bartłomiej Pojasek
10)Marek Piekarczyk
11) Sławomir Łosowski
12) Marek Niedźwiedzki

IV etap Konkurs finałowy uczestników warsztatów mistrzowskich, podczas którego zespoły zaprezentują 2 utwory Roberta Brylewskiego odbędzie się 30 września 2018r. w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Przewidziane nagrody:

I miejsce
• Nagroda dyrektora Łódzkiego Domu Kultury – 3000 zł
• Ekspresowa Sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

II miejsce
• Nagroda pieniężna – 2000 zł
• Ekspresowa sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

III miejsce
• Nagroda pieniężna – 1000 zł

Termin rejestracji zgłoszeń upływa 27.08.2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na skrzynkę mailową na adres rockowanie@ldk.lodz.pl lub w formie pisemnej na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „RockowaniegramyBrylewskiego”.


Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie organizatora najpóźniej
do dnia  31.08.2018r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się do pobrania w załącznikach. 

Informacje dotyczące organizacji projektu muzycznego – "ROCKOWANIE. Muzyczny dialog pokoleń" można uzyskać telefonicznie lub mailowo:
• Michał Karkusiński,  tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
• Sandra Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Załączniki artykułu

Regulamin Rockowanie (Pobrań: 168)

Kategoria

Muzyka