WAKACJE Z TRADYCJĄ W ZAGRODZIE TATARSKIEJ W STOBIECKU MIEJSKIM

W dniu 10 sierpnia 2014 r. w ramach realizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014 r. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku rozpoczęło trzecią niedzielę projektową pn. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej” w Stobiecku Miejskim.

ART-DESIGN, CZYLI ARTYSTYCZNE IMPRESJE W DZIAŁOSZYNIE

Za nami pierwszy etap projektu, w ramach którego 10 osób z powiatu pajęczańskiego przeszło kurs szycia lalki waldorfskiej. Efekty pracy uczestników projektu poznamy już w październiku.

SEKRETY STAREGO STRYCHU W KRASIEJOWIE

W ramach projektu „SEKRETY STAREGO STRYCHU” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czastarach przy współpracy Łódzkiego Domu Kultury  w piątek, 8 sierpnia, dzieci wzięły udział w wyjeździe studyjnym do  Krasiejowa, na którym zwiedziły Park Nauki i Rozrywki oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

RADOMSKO DREAM

W dniach 28 lipca – 8 sierpnia w Radomsku, w ramach projektu "LATAJĄCY DOM KULTURY – MOJE RADOMSKO", zrealizowane zostały warsztaty filmowe, których efektem był film pt. RADOMSKO DREAM, od początku stworzony przez dzieci. Projekt był wpsółorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Łódzki Dom...

Festiwal Opoczno Folk Attack

23 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Opocznie odbył się Festiwal Opoczno Folk Attack – folklorystyczne konfrontacje muzyczne. Całodniowa impreza przyciągnęła pasjonatów kultury ludowej oraz mieszkańców Opoczna i okolic. Na plenerowej scenie zagościli: Gęsty Kożuch Kurzu i Kapela ze Wsi Warszawa. Wydarzenie odbyło się w ramach...

ATRAKCJE I ARTAKCJE MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY W BEŁCHATOWIE

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie może cieszyć się dużym sukcesem swojego projektu pod nazwą „Od Dinozaurów Do Robotów. Atrakcje i Art:akcje 2014”. Od 6 do 24 sierpnia trwały tam różnego rodzaju działania artystyczne.

„SEKRETY STAREGO STRYCHU” W CZASTARACH

W piątek 8 sierpnia 2014, dzieci z Czastarów wzięły udział w wyjeździe studyjnym do Krasiejowa, podczas którego zwiedziły Park Nauki i Rozrywki oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wyjazd odbył się w ramach projektu " SEKRETY STAREGO STRYCHU" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czastarach przy...

WAKACJE Z TRADYCJĄ W ZAGRODZIE TATARSKIEJ

W dniu 31 sierpnia 2014r. W Muzeum Regionalnym im S. Sankowskiego w Radomsku podsumowano projekt pn. „ Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej”. Projekt odbył się w ramach realizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014r.

WARSZTATY WYTWARZANIA WITRAŻU W DZIAŁOSZYNIE

29 sierpnia w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie miały miejsce warsztaty wytwarzania witrażu. Wzięło w nich udział 10 uczestniczek.

MASKOTKA PAJĘCZAŃSKIEJ POLICJI WYBRANA!

10 września w Pałacu Męcińskich w Działoszynie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, dzięki któremu pajęczańscy policjanci nareszcie będą mieli swoją maskotkę. Organizatorami konkursu „Maskotka Pajęczańskiej Policji” była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pajęcznie z/s w Działoszynie oraz Komenda...