KONCERT „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” W LUTUTOWIE

20 września w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga, odbył się Międzypowiatowy Przegląd Folklorystyczny oraz Koncert „Ocalić Od Zapomnienia".

ŚLADAMI TOMASZOWSKICH ŻYDÓW

W dniu 20 września Tomaszów Mazowiecki stał się planszą gry, dzięki której wszyscy gracze mieli możliwość powędrowania śladami tomaszowskich Żydów oraz odkrycia dawnych i zapomnianych historii w architekturze rodzinnego miasta.

Sceny z życia

We wrześniu i październiku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza realizuje projekt „Cztery kultury – jeden Zelów”. Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednie miejsce do tego rodzaju przedsięwzięć niż miasto będące najsilniejszym ośrodkiem mniejszości czeskiej w środkowej Polsce oraz centrum prężenie...

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO TEKSTÓW JEREMIEGO PRZYBORY ROZSTRZYGNIĘTY!

14 października w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na ilustrację do tekstu Jeremiego Przybory. Wystawa to prezentacja najlepszych prac nadesłanych na konkurs.

„DIALEKT KSIĘSTWA ŁOWICKIEGO” WYDANY!

W dniu 24 października 2014 r.  podsumowano projekt pn. „Wydanie reprintu publikacji pt. Dialekt Księstwa Łowickiego autorstwa Haliny Świderskiej”, realizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu.

W CZASTARACH WYBRANO „NAJCIEKAWSZY STAROĆ NASZEGO STRYCHU”

W dniu 24 października 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czastarach, odbyło się rozstrzygniecie konkursu oraz uroczyste otwarcie wystawy „Najciekawszy staroć naszego strychu” realizowanego w ramach projektu „Sekrety Starego Strychu”.

ZABYTKOWA ARCHITEKTURA TUSZYNA

W dniu 26 października 2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie odbył się finał współfinansowanego przez Łódzki Dom Kultury projektu „Zabytkowa architektura miasta i gminy Tuszyn”, na który składał się I Otwarty Plener Malarski i IV Konkurs Fotograficzny.