Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Poznaj swoich odbiorców, czyli kilka słów o diagnozie lokalnej, 16.06.2021

16 czerwca 2021 r. odbyło się szkolenie dotyczące prowadzenia diagnozy lokalnej w celu zbudowania odpowiedniej oferty i programu instytucji kultury. Poprowadzone zostało przez Annę Czyżewską i Martynę Studzińską z Federacji Mazowia.
Podczas szkolenia przedstawione zostały najważniejsze elementy przeprowadzenia diagnozy lokalnej, to w jakim celu należy ją realizować oraz jak zmierzyć siły na zamiary i potrzeby. Prowadzące omówiły podstawy badań społecznych, z uwzględnieniem możliwych narzędzi do diagnozowania i wniosków, jakie można wysnuwać z zebranego materiału. Nie zabrałko również przykładów tego, jak wplatać elementy diagnozy do codziennego funkcjonowania instytucji kultury czy realizowanych projektów. Uczestnicy dowiedzieli się ponadto, jak przeprowadzić diagnozę, by była ona przyjemna i przydatna zarówno dla uczestników, jak i organizatorów.

Prowadzące:
Anna Czyżewska – magister etnologii, ukończyła Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Ukończyła także Laboratorium Edukacyjne przy OBTA UW, Szkołę̨ Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i Szkołę̨ Procesu Grupowego. Managerka kultury. Przez 10 lat kierowała Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna. Współtworzyła niezależne centrum kultury Pracownia Duży Pokój. Obecnie Prezeska Zarządu Federacji Mazowia, największej w woj. mazowieckim federacji organizacji pozarządowych. Od 2012 roku pracuje jako trenerka. W tym czasie przeprowadziła ponad 700 godzin szkoleniowych i warsztatowych. Współpracowałam m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Biurem Programu Niepodległa, Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna”, Federacją Mazowia oraz Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Prowadzi szkolenia m.in. dotyczące planowania projektów i pisania wniosków.

Martyna Studzińska – trenerka, ewaluatorka, animatorka społeczna. Przepracowała wiele godzin na sali szkoleniowej, m.in. prowadziła szkolenia dla kadry domów kultury w ramach programu “Zaproś nas do siebie”, które dotyczyły kompleksowego wsparcia zespołów pracujących w domach kultury. Posiada bogate doświadczenie w działaniach w obszarze edukacji, szczególnie aktywizacji nauczycieli. Stale współpracuje z nauczycielami w ramach Stowarzyszenia “Rozwiń się” Edukacja, Kultura, Sport, w którym działa od 2014 roku i prowadzi spotkania dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów, tworzy nowe programy, szczególnie budujące więzi międzypokoleniowe i działania wolontarystyczne.