Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR - KONCERT W ŁOWICZU

W ramach promocji XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis, którego organizacja nastąpi w dniach 18 – 19 XI 17r. w Łódzkim Domu Kultury. Organizatorami koncertu są Łowicki Ośrodek Kultury oraz ŁDK.
DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR / Irlandia Północna/
                                      dyrygent – Robert Wilson

Łowicz  21 X 2017   godz. 17.00
Muzeum Miasta Łowicza – sala barokowa

DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR /Irlandia Północna/ został założony w 1932r w miejscowości Donaghadee. Obecnie chór męski liczy 70 osób i należy do najprężniej działających chórów Północnej Irlandii. Od 1968 roku dyrektorem artystycznym oraz dyrygentem jest Robert Wilson – doskonały muzyk laureat wielu nagród i wyróżnień. Zespół prezentuje wysoki poziom artystyczny i jest laureatem wielu prestiżowych festiwali w Wielkiej Brytanii i Irlandii m. In. w  Whitby, Morecambe, Warfedale, Cheltenham, Bangor, Coleraine, a ostatnio w AIMS New Ross Festival. Repertuar chóru obejmuje kompozycje świeckie, kościelne, ludowe,  pieśni spirituals, gospel oraz fragmenty z musicali. W trakcie koncertu nie zabraknie również  tradycyjnych  pieśni irlandzkich/angielskich.
DONAGHADEE MALE VOICE CHOIR ma na swym koncie kilkadziesiąt nagrań muzycznych, a jego popularność zaznaczona jest wieloma koncertami poza granicami Irlandii, Wielkiej Brytanii. Koncertował m. in. w Kanadzie, USA, Grecji, Bułgarii, Malcie, USA /Carnegie Hall w Nowym Yorku/. Również w Polsce koncertował m.in. w Warszawie, Krakowie na Międzynarodowych Festiwalach Chóralnych, których jest laureatem.
zapraszamy – wstęp wolny

Załączniki artykułu

zdjęcie (Pobrań: 4)
  • 21-10-2017 godz 17:00

Kategoria

Muzyka