Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Filmowe spotkania z historią w Kinie Szpulka

Kino Szpulka zaprasza na październikowe pokazy filmów dokumentalnych.
1 października 2018 o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz filmu pt. „Imię ich matek” Historia Ireny Sendlerowej” oraz spotkanie z producentem filmu Piotrem Piwowarczykiem.

16 października 2018 o godz. 19:00 zostanie wyświietlony film pt. „Anna Proletariuszka” oraz spotkanie z reżyserem filmu Sławomirem Grünbergiem.

sala: Kino Szpulka


Dokument opowiadający o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób. Dzięki ich odwadze i zdecydowaniu udało się wydostać z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Sendlerowa została aresztowana i skazana na śmierć, ale udało jej się uciec i z fałszywymi papierami, pod innym nazwiskiem kontynuowała swoje dzieło. Wszystkie uratowane dzieci przeżyły wojnę. Na film składają się, oprócz zdjęć archiwalnych z czasów okupacji, wywiady z trzema bohaterskimi kobietami, które za swą działalność zostały wyróżnione tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.


Film „Anna Proletariuszka” opowiada o ważnej postaci Sierpnia '80, czyli o Annie Walentynowicz. Ta barwna postać przeżyła strajk i cały ruch solidarnościowy, stając się żywą legendą. Film został wyreżyserowany przez Marka Ciecierskiego i Sławomira Grünberga jako etiuda dokumentalna, będąca pracą dyplomową obu autorów – studentów łódzkiej PWSFTviT. Film opowiada o tym, jak młoda działaczka komunistyczna w efekcie rozczarowania przechodzi na drugą stronę i podejmuje współpracę z niezależnymi związkami zawodowymi - przyszłą kolebką „Solidarności”. Film, mimo wyprodukowania go przez łódzką szkołę filmową w 1981 roku, przez lata nie był nigdzie pokazywany. Dlaczego? Odpowiedzi udzieli nam reżyser podczas spotkania.
  • 01-10-2018 godz 18:00
  • 16-10-2018 godz 19:00

Bilety

10 zł

Kategoria

Film