Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Kolorowa Lokomotywa świętuje półmetek na zamku w Inowłodzu

Grupa dzieci z Radomska odwiedziła średniowieczny zamek królewski w Inowłodzu, a wszystko to za sprawą półmetku 5 edycji projektu Kolorowa Lokomotywa, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. Działania podejmowane w ramach projektu mają za zadanie ułatwić dostęp do kultury i sztuki, uczyć ekologii oraz zapoznawać najmłodszych z atrakcjami turystycznymi i przyrodniczymi województwa łódzkiego.
Podczas wyjątkowego spotkania w Spalskim Parku Krajobrazowym dzieci wzięły udział w spacerze podczas którego, poznały lokalne atrakcje turystyczne oraz okazy fauny i flory. Wiedza zdobyta podczas wyprawy przydała się podczas gry terenowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek zlokalizowanych na terenie zamku. Ostatnim przystankiem, a zarazem punktem kulminacyjnym dnia były warsztaty artystyczne z malarstwa, gobelinu oraz fotografii. Uczestnicy podczas zajęć mogli na chwilę oderwać się od świata rzeczywistego, użyć wyobraźni
i przedstawić otaczający ich świat widziany na swój sposób.
„Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” to przede wszystkim oferta wakacyjnych wyjazdów ekologiczno-artystycznych. W tegorocznej edycji  projektu odbyło się ponad 40 spotkań na terenie regionu łódzkiego.
Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.