Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Nowe działania w Łodzi i regionie!

Łódzki Dom Kultury planuje od września 2017 kontynuowanie programu „Przystanek 60+” w ścisłej współpracy z regionalnymi instytucjami kultury. Zapraszamy wszystkich młodych duchem twórczych artystów  do aktywnego udziału w naszych projektach. Poniżej znajdziecie Państwo opis planowanych projektów w ramach programu „Przystanek 60+”.
Od września ruszą  Mini Przystanki 60+. Będą to  warsztaty twórcze, które odbywać się będą  w wybranych  w drodze konkursu instytucjach kultury naszego województwa. Przewidujemy zorganizowanie warsztatów w następujących obszarach: plastyka, fotografia, teatr, kabaret, rękodzieło ( gobelin, decoupage, haftowanie i szydełkowanie, itp.). Czas trwania warsztatów 2-4 dni. Warsztaty kończyć  się będą wykonaniem/przygotowaniem konkretnego dzieła przez każdego z uczestników, które zostanie zaprezentowane w ostatnim dniu. Najlepsze prace/wykonania zostaną nagrodzone.
Plenery artystyczne - Lokomotywa 60+ . Korzystając z ponad 5 letnich doświadczeń „Kolorowej Lokomotywy”,  we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury (15 lokalizacji) oraz Dyrekcją Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zorganizujemy 15 plenerów twórczych, połączonych ze zwiedzaniem wybranych Parków oraz konkursem i wstawą poplenerową. Każdy plener zakończony zostanie spotkaniem integracyjnym.  ŁDK zorganizuje w Łodzi finał tych plenerów, połączony z wystawą oraz wręczeniem nagród wyróżnionym twórcom. Plenery odbywać się będą we wrześniu i październiku.
Przystanki 60+ w Łódzkim Domu Kultury. Do końca roku 2017, planujemy przeprowadzenie 3 Przystanków tematycznych : Fotografia, Muzyka i Literatura. Liczymy na aktywny udział wszystkich, którzy spełniają się twórczo w tych trzech dziedzinach. Przystanki odbędą się w październiku i listopadzie.
Przystanki 60+ - Forum. W czterech wybranych lokalizacjach zamierzamy przeprowadzić całodniowe spotkania skierowane do uczestników Przystanku 60+, w czasie których odbędą się prezentacje i wykłady, dotyczące rozwijaniu aktywności kulturalnej i artystycznej pokolenia 60+. Forum zakończone będzie występem znanego artysty, oraz wspólnymi zajęciami tanecznymi o charakterze warsztatowym. Udział w spotkaniach jest bezpłatny dla uczestników Przystanku 60+.
Karta Rabatowa „Kultura -Przystanek 60+”. Pod koniec września chcemy wdrożyć kartę rabatową uczestnika „Przystanku 60+”, która będzie umożliwiała korzystanie z oferty programowej instytucji kultury w województwie łódzkim na preferencyjnych warunkach. O szczegółach będziemy informować Państwa na początku września 2017r.
„Przystanek 60+ - Podsumowanie 2017”. W grudniu zamierzamy zorganizować  uroczystą galę podsumowującą realizację projektu „Przystanek 60+” w roku 2017. W takcie gali zaplanowane jest wręczenie  nagród  Marszałka Województwa Łódzkiego dla najwybitniejszych twórców-amatorów uczestników Przystanku 60+ , w kilku kategoriach. Galę uświetni występ artystyczny znanego wykonawcy.
Jeszcze raz zapraszamy serdecznie wszystkich dojrzałych twórców-amatorów pokolenia 60+ do uczestnictwa w działaniach programu „Przystanek 60+”. Na bieżąco będziemy umieszczać na stronie internetowej wszelkie informacje organizacyjne o poszczególnych projektach.
Koordynatorem programu  „Przystanek 60+”,  jest od 01.07.2017r Pan Marek Składowski (email: ldk@ldk.lodz.pl tel.606 787 001).