unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

on/off #9, czyli Miasto Gra Wieś_2.0

Przed nami kolejna edycja on/off kultura. Tym razem spotkanie będzie poświęcone muzyce tradycyjnej z Opoczyńskiego, jednak czy tym określeniem na pewno jesteśmy w stanie opisać to, co nas czeka?
Odpowiedź poznamy 20 września 2018 o godz. 17:00 w Sali Kolumnowej - dzięki znanej, nie tylko w Łodzi kapeli - Odpoczno. Powstały w 2014 roku skład tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wspólnym mianownikiem dla grającej na basach i śpiewającej Joanny Gancarczyk, skrzypka Marcina Lorenca, gitarzysty Marka Kądzieli i perkusisty Piotra Gwadery okazała się tradycyjna muzykaz okolic Opoczna.


Dziewiąta odsłona on/off z pewnością da możliwość zapoznania się z ich, dobrze przyjętą, debiutancką płytą. Opublikowany kilka miesięcy temu materiał, w opinii wielu osób „(…) głęboko sięga do źródeł, ale słychać w niej także dźwięki współczesnego świata. Zadziorne obery zostały poddane solidnej obróbce, a źródła inspiracji, które pojawiają się w muzyce daleko wykraczają poza ludowy folklor. Tradycja jest tu rdzeniem, w który zgrabnie dodano improwizacje gitary czy rytmy wybijane przez perkusję, wplecione w trójkowy puls, charakterystyczny dla polskiej muzyki ludowej. Pomysły aranżacyjne muzyków wskazują na czerpanie też z najlepszych wzorów rodem z muzyki alternatywnej, punk rocka czy nawet hip-hopu. W żadnej mierze nie może być w tym przypadku mowy o skansenie – słuchając tej płyty mamy okazję obcować z żywą muzyczną historią. Album Odpoczno jest dowodem na to, że z tradycyjnych korzeni wciąż kiełkują nowe, świeże pędy” – cytując za portalem Folk24.pl.…po tak obiecującym opisie nie pozostaje nam nic więcej, jak zaproszenie wszystkich chętnych na współcześnie brzmiącą, tradycyjną muzykę, czerpiącą inspiracje z opoczyńskiego, która będzie rozbrzmiewała w Łódzkim Domu Kultury w ostatnich dniach tegorocznego lata!

 

Załączniki artykułu

onoff_kultura_9_2018 (Pobrań: 21)

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Wiadomości