unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

„Rockowanie” w trzech odsłonach.

To cykl działań kulturalnych skierowanych do amatorskich zespołów muzycznych, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z całej Polski, konfrontacja osiągnięć artystycznych oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami. Ponadto działania realizowane przez Łódzki Dom Kultury promują województwo łódzkie na muzycznej mapie Polski.

„Rockowanie” w Łódzkim Domu Kultury ciągle rośnie w siłę. Swoje początki miało w formie lokalnego festiwalu muzycznego, który ewoluował do rangi znaczącego festiwalu ogólnopolskiego. Mając na uwadze zainteresowanie uczestników oraz potencjał tego typu wydarzeń rozszerzyliśmy działania o stacjonarne koncerty w ŁDK oraz program edukacyjny kształtujący młode pokolenia muzyków.

I. Festiwal Rockowanie w sieci - wyjątkowa edycja!


W 2020 roku przypada już VII edycja festiwalu „Rockowanie” tym razem w wydaniu online. Festiwal będzie podzielony na trzy główne działania. Pierwsze z nich to realizacja warsztatów muzycznych online dla instrumentalistów oraz wokalistów. Drugie działanie to realizacja transmisji online koncertów laureatów poprzednich edycji festiwalu i streaming ich na profilach społecznościowych Łódzkiego Domu Kultury. Trzecie działanie to przeprowadzenie konkursu zespołów oraz ich twórczości podzielone na dwa etapy: eliminacje online, czyli wybór finalistów z nadesłanych wcześniej drogą mailową zgłoszeń wraz z nagraniami oraz realizacja finału w postaci transmisji live ze studia ŁDK, podczas której prowadzący będą prezentować nagrania wszystkich laureatów - podczas transmisji głosowanie będzie odbywać się w formie online.

Szczegóły: http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/kolejna-odslona-rockowania-w-sieci-r5166

II. Koncerty w Łódzkim Domu Kultury w ramach cyklu „Rockowanie w sieci"


Są to regularne wydarzenia muzyczne organizowane w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury i transmitowane online na profilach społecznościowych ŁDK.
W najbliższym czasie serdecznie zapraszamy na:

3 lipca 2020 r. - koncert zespołu Aether
10 lipca 2020 r. - koncert zespołu Infearnite
17 lipca 2020 r. - koncert zespołu Black Radio
24 lipca 2020 r. - koncert zespołu Mexyk
31 lipca 2020 r. - koncert zespołu Eleanor Gray
III. Projekt dofinansowany z środków zewnętrznych (MKiDN, NCK)


Do tej pory zrealizowaliśmy dwie edycje projektu poświęcone twórczości Roberta Brylewskiego
i Grzegorza Ciechowskiego.  Każdy z nich składał się z trzech etapów: lokalnych warsztatów muzycznych, spotkań z mistrzami polskiej sceny muzycznej, a także konkursu muzyków.

Dotychczas współpracowali z nami m.in.: Leszek Biolik, Zbigniew Hołdys, Piotr Metz, Ania Szarmach, Hania Stach, Piotr Żaczek, Robert Luty i Radosław Barczak.

W tym roku w ramach programu MKiDN „Edukacja kulturalna” został złożony wniosek pn. „Rockowanie. Gramy Manaam”.
Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji i integrację muzycznych amatorów i kadry realizatorskiej oraz otworzenie przestrzeni publicznej instytucji kultury i oświaty na oddolne inicjatywy muzyczne. Zadanie polegać będzie na stworzeniu oferty edukacyjnej w postaci muzycznych warsztatów skierowanych do zespołów rockowych oraz indywidualnie muzykujących osób. Zrealizowane zostaną 4 dwudniowe warsztaty lokalne na terenie woj. łódzkiego, a także weekend mistrzowski na terenie Łodzi. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs pn. „Rockowanie. Gramy Manaam”. Do projektu, w charakterze trenerów, zaproszeni zostaną mistrzowie, autorytety muzyczne z kraju, z którymi pracować będą uczestnicy zajęć praktycznych. Jest to już trzecia odsłona tego projektu, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i na stałe wpisał się w kalendarz muzyków. Tym razem chcielibyśmy dotrzeć do jeszcze większej grupy muzyków i umożliwić udział w zajęciach osobom spoza województwa łódzkiego.


Więcej informacji:
Aktualności
ROCKOWANIE. GRAMY CIECHOWSKIEGO 
ROCKOWANIE - MUZYCZNY DIALOG POKOLEŃ
FESTIWAL ROCKOWANIE 2019
FESTIWAL ROCKOWANIE 2018
FESTIWAL ROCKOWANIE 2017
FESTIWAL ROCKOWANIE 2016
FESTIWAL ROCKOWANIE 2015
FESTIWAL ROCKOWANIE 2014

 

Załączniki artykułu

regulamin-rockowanie (Pobrań: 353)