unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

„Rockowanie” w trzech odsłonach.

To cykl działań kulturalnych skierowanych do amatorskich zespołów muzycznych, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z całej Polski, konfrontacja osiągnięć artystycznych oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami. Ponadto działania realizowane przez Łódzki Dom Kultury promują województwo łódzkie na muzycznej mapie Polski.

„Rockowanie” w Łódzkim Domu Kultury ciągle rośnie w siłę. Swoje początki miało w formie lokalnego festiwalu muzycznego, który ewoluował do rangi znaczącego festiwalu ogólnopolskiego. Mając na uwadze zainteresowanie uczestników oraz potencjał tego typu wydarzeń rozszerzyliśmy działania o stacjonarne koncerty w ŁDK oraz program edukacyjny kształtujący młode pokolenia muzyków.

I. Festiwal Rockowanie


W 2020 roku przypada już VII edycja festiwalu „Rockowanie”. Jest to konkurs muzyczny składający się z dwóch etapów: eliminacji na podstawie nadesłanych nagrań oraz konfrontacji finałowych.
Tylko w ubiegłym roku otrzymaliśmy prawie 300 zgłoszeń zespołów rockowych z całej Polski. 
Do konkursu finałowego zakwalifikowaliśmy 7 najlepszych kapel, które  miały możliwość walki
o nagrodę główną.
Do tej pory możemy poszczycić się sukcesami naszych laureatów na arenie ogólnopolskiej, takich zespołów jak: Bruklin, Ted Nemeth, Mexyk, ATME, Konkubent, Black Radio.

II. Koncerty w Łódzkim Domu Kultury w ramach cyklu „Rockowanie”


Są to regularne wydarzenia muzyczne organizowane w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury.
W najbliższym czasie serdecznie zapraszamy na:

15.02.2020 – Punky Reggae Live (wystąpią: FARBEN LEHRE + DR MISIO + the ANALOGS
+ DARMOZJADY)

16.02.2020 – House Of Death

13-14.03.2020 – Prog On Days 2020 (wystąpią: Smash The Crash, Art Of Illusion, Pendragon, ATME,
Frontal Cortex, Albion, Millenium)

Bilety do nabycia w recepcji ŁDK oraz w serwisie Bilety24.pl


III. Projekt dofinansowany z środków zewnętrznych (MKiDN, NCK)


Do tej pory zrealizowaliśmy dwie edycje projektu poświęcone twórczości Roberta Brylewskiego
i Grzegorza Ciechowskiego.  Każdy z nich składał się z trzech etapów: lokalnych warsztatów muzycznych, spotkań z mistrzami polskiej sceny muzycznej, a także konkursu muzyków.

Dotychczas współpracowali z nami m.in.: Leszek Biolik, Zbigniew Hołdys, Piotr Metz, Ania Szarmach, Hania Stach, Piotr Żaczek, Robert Luty i Radosław Barczak.

W tym roku w ramach programu MKiDN „Edukacja kulturalna” został złożony wniosek pn. „Rockowanie. Gramy Manaam”.
Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji i integrację muzycznych amatorów i kadry realizatorskiej oraz otworzenie przestrzeni publicznej instytucji kultury i oświaty na oddolne inicjatywy muzyczne. Zadanie polegać będzie na stworzeniu oferty edukacyjnej w postaci muzycznych warsztatów skierowanych do zespołów rockowych oraz indywidualnie muzykujących osób. Zrealizowane zostaną 4 dwudniowe warsztaty lokalne na terenie woj. łódzkiego, a także weekend mistrzowski na terenie Łodzi. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs pn. „Rockowanie. Gramy Manaam”. Do projektu, w charakterze trenerów, zaproszeni zostaną mistrzowie, autorytety muzyczne z kraju, z którymi pracować będą uczestnicy zajęć praktycznych. Jest to już trzecia odsłona tego projektu, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i na stałe wpisał się w kalendarz muzyków. Tym razem chcielibyśmy dotrzeć do jeszcze większej grupy muzyków i umożliwić udział w zajęciach osobom spoza województwa łódzkiego.


Więcej informacji:
Aktualności
ROCKOWANIE. GRAMY CIECHOWSKIEGO 
ROCKOWANIE - MUZYCZNY DIALOG POKOLEŃ
FESTIWAL ROCKOWANIE 2019
FESTIWAL ROCKOWANIE 2018
FESTIWAL ROCKOWANIE 2017
FESTIWAL ROCKOWANIE 2016
FESTIWAL ROCKOWANIE 2015
FESTIWAL ROCKOWANIE 2014

 

Załączniki artykułu

regulamin-rockowanie (Pobrań: 329)