unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Aktualności
ROCKOWANIE. GRAMY MAANAM
ROCKOWANIE. GRAMY CIECHOWSKIEGO
ROCKOWANIE - MUZYCZNY DIALOG POKOLEŃ
FESTIWAL ROCKOWANIE 2019
FESTIWAL ROCKOWANIE 2018
FESTIWAL ROCKOWANIE 2017
FESTIWAL ROCKOWANIE 2016
FESTIWAL ROCKOWANIE 2015
FESTIWAL ROCKOWANIE 2014

 


ROCKOWANIE. GRAMY MAANAM - KONKURS FINAŁOWY


Projekt Rockowanie. Gramy Maanam dobiega końca. Już 28 listopada odbędzie się transmisja na żywo z wielkiego finału festiwalu. Kto tym razem zagra najlepiej i zgarnie nagrody?

Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Każdy zespół zaprezentuje łącznie 3 utwory (2 utwory zespołu Maanam, w tym utwór obowiązkowy „Lucciola”, a także jeden z własnej twórczości).

Finaliści zostali wybrani na podstawie nadesłanych wcześniej nagrań. Z całej Polski do ścisłej 7 zespołów zakwalifikowali się:
🔥SAD JAJ
🔥BRUKLIN
🔥KIKI'S TURN & CONTROLLED EXPERIMENT
🔥REGGAESIDE
🔥PART OF THE KITCHEN
🔥GANCZARSKA
🔥JUSTYNA JARY

Zespoły konkurować będą o nagrody finansowe oraz voucher na profesjonalną realizację teledysku. Pula nagród wynosi 8 000 zł. O wygranej zadecyduje profesjonalne jury, w którego skład wchodzą:

 

  • Bogdan Kowalewski - polski gitarzysta basowy, w latach 1980–1986 oraz 1991–1992 grał w zespole Maanam. Jego riffy i solówki na gitarze basowej nadały charakter takim piosenkom grupy jak „Eksplozja”, „Zdrada”, „Lucciola” czy „Lipstick On The Glass”.
  • Tomasz Łossowski - polski perkusista, muzyk sesyjny, edukator. Jeden z najbardziej znanych perkusistów w Polsce. Od 1991 r. gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Orange Trane, Quartado, Lemańczyk – Łosowski - Łukowski jazz trio. W projekcie realizował zajęcia perkusyjne w ramach warsztatów mistrzowskich.
  • Marcin Tercjak - polski dziennikarz i prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny zajmujący się tematyką muzyczną i filmową, producent muzyczny a także animator kultury związany z Łodzią. Współzałożyciel i twórca Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych „Soundedit".

Koncert finałowy odbędzie się w studio Radio Łódź – patrona projektu. Z powodu pandemii będzie miał formułę zamkniętą, jednak bitwy zespołów będziecie mogli obejrzeć już 28 listopada poprzez transmisję na żywo: https://www.facebook.com/lodzkidomkultury/live

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MAMY TO❗️
Poniżej prezentujemy listę 7️⃣zespołów zakwalifikowanych do konkursu finałowego "Rockowanie. Gramy Maanam":
🔥SAD JAJ
🔥BRUKLIN
🔥KIKI'S TURN & CONTROLLED EXPERIMENT
🔥REGGAESIDE
🔥PART OF THE KITCHEN
🔥GANCZARSKA
🔥JUSTYNA JARY
Gratulujemy👏👏👏
P.S. Wszystkie informacje odnośnie organizacji finału prześlemy na maila.
Do zobaczenia w Łodzi 🙂


Edit: dziękujemy za przesłanie tak dużej liczby zgłoszeń, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu i serca jakie włożyliście w wykonywane utwory. Aktualnie oceniamy i dyskutujemy na temat Waszych występów, niedługo poinformujemy o naszych decyzjach.
 

Konkurs „Rockowanie. Gramy Maanam” - to koncert finałowy o formule konkursu, podczas którego zaprezentuje się 7 wyłonionych przez Radę Artystyczną zespołów. Wybór zostanie dokonany na podstawie nadesłanych wcześniej do ŁDK nagrań. Szczegóły ⬇

W załącznikach znajduje się karta zgłoszenia oraz regulamin konkursu. Zgłoszenia przyjmujemy do  25.10.2020 r,

Warunki uczestnictwa:

  • W imprezie mogą wziąć udział zespoły wykonujące szeroko pojętą muzykę rockową.
  • Warunkiem udziału w festiwalu jest przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia, ridera technicznego oraz nagrania jednego utworu własnej kompozycji (w formie mp3 lub Cd audio).
  • Zespoły do udziału w konkursie finałowym kwalifikuje Rada Artystyczna.
  • Termin rejestracji zgłoszeń upływa 25.10.2020 r.
  • Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na skrzynkę mailową na adres s.fratczak@ldk.lodz.pl lub w formie pisemnej na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „Rockowanie. Gramy Maanam”.
  • Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie organizatora najpóźniej do dnia 29.10.2020 r.
  • Finał konkursu odbędzie się 07.11.2020 r. w Łódzkim Domu Kultury.

 

Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Każdy zespół zaprezentuje łącznie 3 utwory (2 utwory zespołu Maanam, w tym utwór obowiązkowy, a także jeden z własnej twórczości).
 

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody finansowe, a dla najlepszego zespołu realizacja profesjonalnego teledysku.

 

Koordynatorzy:
Michał Karkusiński, tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
Sandra Frątczak, tel.: 
510 038 093, s.fratczak@ldk.lodz.pl

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Łódź.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Rockowanie”

To cykl działań kulturalnych skierowanych do amatorskich zespołów muzycznych, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z całej Polski, konfrontacja osiągnięć artystycznych oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami. Ponadto działania realizowane przez Łódzki Dom Kultury promują województwo łódzkie na muzycznej mapie Polski.

„Rockowanie” w Łódzkim Domu Kultury ciągle rośnie w siłę. Swoje początki miało w formie lokalnego festiwalu muzycznego, który ewoluował do rangi znaczącego festiwalu ogólnopolskiego. Mając na uwadze zainteresowanie uczestników oraz potencjał tego typu wydarzeń rozszerzyliśmy działania o stacjonarne koncerty w ŁDK oraz program edukacyjny kształtujący młode pokolenia muzyków.

Załączniki artykułu