Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

RADOMSKO DREAM

W dniach 28 lipca – 8 sierpnia w Radomsku, w ramach projektu "LATAJĄCY DOM KULTURY – MOJE RADOMSKO", zrealizowane zostały warsztaty filmowe, których efektem był film pt. RADOMSKO DREAM, od początku stworzony przez dzieci. Projekt był wpsółorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Łódzki Dom Kultury.
Projekt LATAJĄCY DOM KULTURY – MOJE RADOMSKO realizowany wspólnie przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Łódzki Dom Kultury w ramach „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014 r.” to wakacyjna propozycja dla dzieci spędzających czas letni w mieście.

W dniach 28 lipca – 8 sierpnia realizowane były warsztaty filmowe, których efektem był film pt. RADOMSKO DREAM od początku stworzony przez dzieci. 25 osobowa grupa dzieci pod kierunkiem instruktorów Tomasza Zawadzkiego, Krzysztofa Pawelca i Piotra Lemparta poznała podstawowe pojęcia związane z filmem oraz animacją poklatkową. Podczas warsztatów wielu uczestników po raz pierwszy pracowało z kamerą i aparatem. Poznali podstawy obsługi i prawidłowego trzymania aparatu oraz techniki kadrowania i zasady doświetlania. Zajęcia miały również na celu zaznajomienie uczestników z techniką wykonywania dokumentacji fotograficznej, która sprawia, że za pomocą obrazu opowiadana jest cała historia. Dowiedziały się także jak ważna jest kompozycja obrazu, który pragnie się uchwycić. Zajęcia oprócz teorii wypełniały również liczne działania praktyczne, które sprawiły najwięcej radości. W pierwszym tygodniu zajęć uczestnicy pracowali nad makietą, postaciami i scenariuszem. Z każdym kolejnym dniem scenografia animacji nabierała koloru i charakteru. W kolejnym tygodniu rozpoczęły się zdjęcia niezbędne do stworzenia animacji poklatkowej. Przez całe dwa tygodnie trwały prace nad scenariuszem, a nowe pomysły ubarwiały historię i sprawiały, że Marzenia się spełniają.

Na zakończenie warsztatów filmowych każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz zaproszenie na premierę filmu, która odbyła się 17 sierpnia 2014 podczas Pikniku Naukowego, gdzie czekały również dla dzieci liczne atrakcje.

Magdalena Kulka
Miejski Dom Kultury w Radomsku