unia baner

Chodź na leżak!

Pierwsze Publiczne Czytanie "Kalejdoskopu" , czyli Kalejdoskop NaGłos, ale w plenerze. Leżaki, soki, owoce, muzyka i łódzcy aktorzy czytający na żywo naszych najlepszych Autorów. Słowem, (nie całkiem) leniwy koniec wakacji.

Wystartowały spotkania w ramach BMK 2019-2021!

Pierwsze wyjazdowe spotkanie informująco-sieciujące w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 za nami! W dniu 13 sierpnia 2019 r. w Kutnowskim Domu Kultury lokalni animatorzy, edukatorzy, pracownicy instytucji kultury oraz przedstawiciele NGO poznali szczegóły programu i rozmawiali o współpracy sektorów oświaty i...

Warsztaty dot. realizacji projektów animacyjnych

Zapraszamy przedstawicieli edukacji, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. Ogólnopolska Sieć Dydaktyki Cyfrowej. Wprowadzą one uczestników w tematykę realizacji projektów animacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego adresowanych do...

Nowy kierunek studiów na UŁ

Miło nam poinformować, że w Instytucie Historii UŁ ruszyła rekrutacja na e-historię!

Półmetek Lokomotywy za nami!

Grupa dzieci z Sulejowa w miniony piątek odwiedziła Leśną Osadę Edukacyjną w Kole. Była to wyjątkowa wizyta, ponieważ dokładnie w tym dniu Łódzki Dom Kultury – organizator projektu – świętował półmetek 7. edycji projektu.

Wojewódzki Konkurs Malarski pn. 100-lecie Województwa Łódzkiego

W dniu setnej rocznicy powstania województwa łódzkiego, która przypada właśnie na 2 sierpnia 2019 r., Łódzki Dom Kultury ogłasza nabór do niecodziennego konkursu malarskiego. Wojewódzki Konkurs Malarski pn. 100-lecie Województwa Łódzkiego to szansa na zaprezentowanie piękna naszego regionu...

Ruszamy z diagnozą w ramach Bardzo Młodej Kultury

Wraz z Biurem Badań Społecznych Question Mark rozpoczynamy badanie dotyczące kondycji edukacji oraz działań animacyjnych z zakresu kultury w województwie łódzkim na potrzebę programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021!

SprawMY Kulturę!

Oficjalnie wystartowaliśmy z projektem Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, którego zostaliśmy operatorem w naszym województwie. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania inaugurującego i zapoznania się z działaniami, jakie przewidziane zostały w projekcie na ten rok.

Smardzewianie mają 55 lat

Swoje 55 urodziny obchodzi jeden z najlepszych w województwie łódzkim Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”. W tej okazji w sobotę 27 lipca 2019 roku odbył się w Smardzewicach piękny koncert plenerowy.