Listopadowe spotkania PTT Łódź

Zapraszamy na listopadowe spotkania organizowane przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Łódzki!

Genealodzy zapraszają na spotkanie

Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski i Łódzki Dom Kultury zapraszają 28 listopada 2017 r., godz. 18.00, sala 408 na wykład Hanny Krajewskiej. 

38. Łódzki Port Gier

Zapraszamy na trzydziestą ósmą edycję Łódzkiego Portu Gier! Tradycyjnie gramy w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 - 21:00 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Wstęp bezpłatny!

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

Po sukcesie akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera, ŁDK ponownie włącza się do akcji. Tym razem chodzi o Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera. Zbieramy żywność z długim terminem ważności i chemię. Bardzo mile widziane kartki bożonarodzeniowe dla kombatantów przekazywane w paczkach.

Pociąg "Marszałek" w biało-czerwonych barwach.

Pierwszy w historii pociąg ŁKA w barwach narodowych wyruszył 11 listopada na trasę Łódź - Warszawa w ramach obchodów Święta Niepodległości. 
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie

Forum 60+ w Kutnie!

W miniony czwartek Łódzki Dom Kultury we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury zorganizował pierwsze Forum w ramach projektu pn."Wojewódzki Przegląd Twórczości Przystanek 60+. Honorowy patronat nad projektem obejmuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Z wizytą w muzeach

Edukacja kulturowa w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury” obejmuje nie tylko specjalistyczne warsztaty dla uczniów i nauczycieli, ale także wizyty w najważniejszych instytucjach kulturalnych Łodzi. 8 listopada 107 uczniów ze Zduńskiej Woli, Skierniewic, Kutna i Bełchatowa zwiedzało Muzeum Sztuki i Muzeum...

Muzyczny wtorek w Sieradzu

7 listopada w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu odbyły się zajęcia muzyczne dla dzieci i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”.

Impresjoniści w Bełchatowie

„Widzenie impresjonistów” to kolejne zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 6 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.