38. Łódzki Port Gier

Zapraszamy na trzydziestą ósmą edycję Łódzkiego Portu Gier! Tradycyjnie gramy w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 - 21:00 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Wstęp bezpłatny!

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

Po sukcesie akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera, ŁDK ponownie włącza się do akcji. Tym razem chodzi o Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera. Zbieramy żywność z długim terminem ważności i chemię. Bardzo mile widziane kartki bożonarodzeniowe dla kombatantów przekazywane w paczkach.

Pociąg "Marszałek" w biało-czerwonych barwach.

Pierwszy w historii pociąg ŁKA w barwach narodowych wyruszył 11 listopada na trasę Łódź - Warszawa w ramach obchodów Święta Niepodległości. 
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie

Forum 60+ w Kutnie!

W miniony czwartek Łódzki Dom Kultury we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury zorganizował pierwsze Forum w ramach projektu pn."Wojewódzki Przegląd Twórczości Przystanek 60+. Honorowy patronat nad projektem obejmuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Z wizytą w muzeach

Edukacja kulturowa w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury” obejmuje nie tylko specjalistyczne warsztaty dla uczniów i nauczycieli, ale także wizyty w najważniejszych instytucjach kulturalnych Łodzi. 8 listopada 107 uczniów ze Zduńskiej Woli, Skierniewic, Kutna i Bełchatowa zwiedzało Muzeum Sztuki i Muzeum...

Muzyczny wtorek w Sieradzu

7 listopada w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu odbyły się zajęcia muzyczne dla dzieci i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”.

Impresjoniści w Bełchatowie

„Widzenie impresjonistów” to kolejne zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 6 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

TADEUSZ NALEPA TRIBUTE / KONCERT ZADUSZKOWY

W 2017 roku minęła 10 rocznica śmierci Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. Z tej okazji Łódzki Dom Kultury zorganizował w dniu 10 listopada 2017 koncert zaduszkowy projektu muzycznego TADEUSZ NALEPA TRIBUTE z gościnnym udziałem ADAMA WOLSKIEGO (GOLDEN LIFE). Koncert TNT był muzycznym wspomnieniem i hołdem złożonym temu wybitnemu...

TADEUSZ NALEPA TRIBUTE / KONCERT ZADUSZKOWY

W 2017 roku minęła 10 rocznica śmierci Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. Z tej okazji Łódzki Dom Kultury zaprasza w dniu 10 listopada 2017 o godz. 20.00 na koncert zaduszkowy projektu muzycznego TADEUSZ NALEPA TRIBUTE z gościnnym udziałem ADAMA WOLSKIEGO (GOLDEN LIFE). Koncert TNT będzie muzycznym wspomnieniem i hołdem złożonym...