Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
„Łódzkie pełne kultury” to nowy projekt edukacyjny Łódzkiego Domu Kultury dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.

Projekt ma na celu przybliżanie uczniom, nauczycielom i animatorom kultury z województwa łódzkiego bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Każda z wymienionych, partnerskich instytucji przygotowała program edukacyjny przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Podczas zajęć muzycznych uczniowie poznają m.in. przysmaki muzyki chińskiej, tajniki gry na wiolonczeli, wezmą udział w warsztatach perkusyjnych. Dowiedzą się, jak wiele wspólnego ma ze sobą faktura muzyczna i faktura tkaniny. Odkryją potęgę rytmu. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego uczniowie będą mogli posłuchać opowieści o historii ubioru, pieniądza, ginących zawodach, takich jak: bednarz, rymarz czy kołodziej. Przekonają się, jak żyli ich przodkowie w wiejskiej chacie sto lat temu. Natomiast edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi przygotują dla najmłodszych cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego, czołowego polskiego artysty modernistycznej awangardy i współzałożyciela instytucji.

W tym samym czasie nauczyciele (m.in. edukacji wczesnoszkolnej, artystycznej, poloniści itp.) i animatorzy kultury wezmą udział w warsztatach, podczas których poznają praktyczne narzędzia (dotyczące m.in. muzykoterapii i arteterapii) pomocne w prowadzeniu zajęć z szeroko pojętej edukacji kulturowej. Dorośli zapoznają się z ofertą edukacyjną Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Zwieńczeniem projektu będą wizyty najmłodszych uczestników w muzeach i koncert finałowy w filharmonii. W pierwszej edycji projektu biorą udział uczniowie i nauczyciele z 10 instytucji partnerskich w regionie (z Opoczna, Radomska, Bełchatowa, Zduńskiej Woli, Sieradza, Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Tuszyna). Wszyscy zainteresowani dołączeniem do projektu mogą zapisywać się na zajęcia w lokalnych ośrodkach kultury, które znajdują się na liście:
• Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
• Kutnowski Dom Kultury
• Miejski Dom Kultury w Radomsku
• Miejski Dom Kultury w Opocznie
•  Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
•  Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
• Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie
• Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
• Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
• Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.

Termin realizacji projektu: wrzesień–grudzień 2017
Partnerzy: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Muzeum Sztuki w Łodzi

Kontakt:
Natalia Korzeniowska, e-mail: n.korzeniowska@ldk.lodz.pl, tel. 797326219
Justyna Muszyńska-Szkodzik, e-mail: j.muszynska@ldk.lodz.pl, tel. 797326192

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Projekt jest realizowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.